5 patarimai efektyviau valdyti savo verslo finansus

Verslo valdymas – tai sudėtingas procesas, kuris reikalauja nuolatinio žinių atnaujinimo bei mokymosi. Atlikus MB, UAB steigimą, reikėtų apmąstyti kaip įmonė valdys savo finansus bei buhalteriją. Taigi, šiame straipsnyje mes paruošėme 5 patarimus, kurie padės efektyviau valdyti savo verslo finansus.

Pinigų srautų ataskaita ir prognozė

Geriausias būdas atidžiai stebėti grynųjų pinigų srautus į jūsų verslą ir iš jo yra sukurti pinigų srautų ataskaitą ir prognozes. Šie labai paprasti finansiniai dokumentai suteiks jūsų faktinio mėnesio pinigų srauto ir prognozuojamos mėnesio pinigų srauto apžvalgą.

Šiomis dienomis jūsų apskaitos programinė įranga turėtų turėti pinigų srautų ataskaitą kaip vieną iš standartinių ataskaitų. Tačiau jei ne, šiuos dokumentus labai lengva susikurti patiems ir jiems nereikia jokios išankstinės apskaitos patirties.

Mokėjimo sąlygos

Kitas svarbus žingsnis valdant mažojo verslo pinigų srautų situaciją yra tinkamų mokėjimo sąlygų pasirinkimas. Daugelis įmonių, kurios parduoda tiesiogiai galutiniam klientui, ima mokėjimą iš karto. Pavyzdžiui, restoranas mokamas, kai klientai baigia valgyti, o santechnikas ar elektrikas tikisi, kad jiems bus sumokėta, kai tik jie atliks savo darbą.

Tačiau verslas, parduodantis kitoms įmonėms, dažnai siūlo kreditą mokėjimo sąlygomis – 7, 14, 30, 60 ar net 90 dienų. Kredito suteikimas klientams gali būti veiksmingas būdas pritraukti naują verslą ir sukurti pasitikėjimą, tačiau tai taip pat turės tiesioginės įtakos jūsų pinigų srautams.

Siūlyti 60 dienų mokėjimo terminus gali būti patrauklu klientui, kuris galės „nusipirkti dabar ir sumokėti vėliau“, tačiau kaip veiksite laukdami, kol bus atliktas mokėjimas?

Verslo partneriai ir klientai

Turėdami mažą verslą, prieš sutikdami dirbti su kitais, turi būti pagrįstas pasirinkimas dėl to, kam dirbsite, ir ieškosite naujų perspektyvų. Atsisakyti galimų naujų sutarčių, pagrįstų kredito patikrinimu, tikrai nėra lengva, reikia tvirtai apsispręsti, tačiau tai gali būti geriausias dalykas, kurį darote savo verslui.

Įsivaizduokite, kas nutiktų su jūsų pinigų srautų situacija, jei mėnesį praleistumėte vykdydami vieno kliento užsakymą, kad tik jis priimtų prekes ir atsisakytų mokėti.

Galėtumėte imtis teisinių veiksmų, kad susigrąžintumėte skolingus pinigus, tačiau tai bus brangu ir užtruks. Kaip per tą laiką funkcionuosite negalėdamas nusipirkti naujų akcijų, apmokėti sąskaitų ar mokėti darbuotojų atlyginimų?

Mokėjimo sąlygos

Darant prielaidą, kad naujas klientas turi puikų kreditą ir esate patenkintas tiekdamas savo prekes ar paslaugas, dabar turite įsitikinti, kad jie supranta sąlygas, kuriomis sutinkate verstis verslu. Nors mainai žodžiu gali būti naudojami iš pradžių susitarti dėl jūsų mokėjimo sąlygų, turėtumėte įsitikinti, kad po to raštu pateikiamos mokėjimo sąlygos.

Tai turėtų apimti viską nuo pristatymo sąlygų iki to, kas nutiks, jei jums nebus sumokėta. Atsižvelgiant į jūsų verslo pobūdį, galite pastebėti, kad internete galima rasti standartinius sąlygų rinkinius, kuriuose yra pateikiama visa reikalinga informacija.

Mokėjimo vėlavimo tikimybė

Siekiant sumažinti mokėjimo vėlavimo tikimybę, visada naudinga užmegzti santykius su asmenimis, kurie atliks mokėjimą. Patikrinimas, ar sąskaita faktūra išsiųsta į reikiamą vietą ir ar visa reikalinga informacija yra teisinga, padės sumažinti vėlavimą.

Pateikiant sąskaitą taip pat verta paklausti, ar yra kokių nors priežasčių, kodėl mokėjimas nebus atliktas laiku.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme kaip valdyti savo smulkaus verslo pinigų srautus, ką galite padaryti, kad smulkiam verslui netrūktų pinigų ir jis žlugtų. Vadovaujantis šiais patarimais galite būti užtikrinti savo verslo sėkme.

Daugiau apie įmonės finansų valdymą galite sužinoti finance.lt

 

Naujausi įrašai

Panašios naujienos