Ar verta šildytis kietu kuru?

Nors kaip matome ši žiema dar neparodė savo žvarbaus charakterio, net ir silpnai teigiama temperatūra lauke verčia mus kasdien rūpintis šildymo reikalais. Daugiabučiuose gyventojai skundžiasi pernelyg stipriu šildymu arba kaip tik bendruomenės taupumu, tuo tarpu nuosavuose namuose vyksta katilų nustatytmų keitimas ir temperatūros reguliavimas, o dalis žmonių aktyviai pluša šildydami namus kietu kuru. Jei neturite prieigos rie centrinio šildymo, jums teks svarstyti kokį šildymo būdą pasirinkti. Šiandien nutarėmę išsamiau išnagrinėti ar apsimoka šildytis kietu kuru.

Įvertinkite ne tik kuro kainą

Malkomis, briketais ir granulėmis galima šildytis turint specializuotą kieto kuro katilą pritaiktą konkrečiai kuro rūšiai. Tuo tarpu alternatyvus šildymo būdas naudojant židinius ar ketaus krosneles, patogus tik laikino apgyvendinimo patalpose, tokiose kai kaimo sodybos ar poilsiavietės bei nakvynės vietos nuomai. Tie kurie planuoja šildytis kietu kuru, praktiškai niekuomet nesusimasto apie aplinkos taršą ir savo kaimynus, svarbiausia kuo pigiau šildyti namus. Kokiais atvejais tai apsimoka?

Pastaraisiais metais kieto kuro kainos padidėjo, ypač paruoštų malkų. Tai turėo neigiamos įtakos šiam šildymosi būdui. Pagal tai kiek kainuoja šildyti dujomis arba su šilumos siurbliu, prie kieto kuro kainos turime pridėti ir paruošimo pastangas ir sugaištą laiką malkoms sudėti ir pečiui išvalyti. Viską susumavus, gauname, kad 1kWh kaina yra labai panaši kaip ir šildymosi dujomis, tačiau įvertinus tai kiek darbo turime įdėti norėdami gyventi šiltai, šildymasis kietu kuru yra brangesnis nei kiti šildymo būdai. Išimtis yra tik šilumos gaminimas elektra, tokio šildymo kaštai yra dvigubai didesnis. Pagrindinė savybė pagal kurią renkamasis bet kuris šildymo katilas yra naudojingumo koeficienta, ir šiuo atžvilgu kieto kuro katilai, deja yra reitingų apačioje. Rinkoje enuolat atsirandant pažangioms sistemoms, vis daugiau žmonių renkasi tokius namo ir buto šildymo būdus kuriuos valdyti reikia nuotolinio valdymo pulteliu, o ne nuolatiniu apsilankymu katilinėje.

Jaukumo gerbėjai tikrai neišnyks

Kokią išvada galime padaryti įvertinę šiuos aspektus? Šildyti kietu kuru verta tik tiems namų ūkiams kurie turi nuosavo miško šalia savo valdų. Taip pat iš dalies tinka poilsiui skirtoms gyvenamoms patalpoms kuriose nebūtina užtikrinti šildymo kasdien žiemos metu. Dūmų kvapo ir ugnies grožio negali pakeisti net ir didžiausi patogumai, todėl mėgstantys natūralumą dar ilgai rinksis židinį arba krosnelę.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos