Dirbtinio intelekto pritaikymas

Dirbtinis intelektas (DI) visuomenėje girdimas vis dažniau. Tai yra dirbtinai sukurtas intelektas, kuris veikdamas mokosi iš prieš tai atliktų veiksmų bei teisingai juos pritaiko konkretiems uždaviniams įgyvendinti. Toks dirbtinio intelekto pritaikymas kasdieniniame gyvenime jau šiandien yra gana ryškus ir žada dar didesnius pokyčius ateityje.

Dirbtinio intelekto metodai yra paremti gyvų organizmų psichologija, neurologija, logika, skaičiavimais ir kitų mokslų duomenimis. Šiandien tai jau taikoma internete, automobiliuose, vertimuose, transporte, gamyboje ir daugelyje kitų sričių. O Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra netgi aprašiusi Lietuvos dirbtinio intelekto strategiją, nusakančią ateities viziją.

Dažnai sakoma, kad dirbtinis intelektas niekuomet nebus pranašesnis už gyvo žmogaus mąstymą, logiką, ypatingai empatiją, nepakeis gyvo bendravimo. Tačiau kai kuriose srityse šio metodo taikymas yra neišvengiamas, ypatingai siekiant didinti įmonių našumą, produktyvumą bei mažinant veiklos sąnaudas. Pagrindiniai įvardijami privalumai gali būti patys įvairiausi, priklausomai nuo srities, kurioje DI yra naudojamas. Tačiau ši inovacija neabejotinai yra nuolatos tobulinama ir teikia užtikrintą naudą.

Versle yra labai daug sričių, kuriose tam tikros atliekamos užduotys yra paremtos pasikartojančiais veiksmais. Tokiu būdu asmuo, darydamas tą patį veiksmą ne tik netobulėja, bet ir dažnai net nesukuria tiek pridėtinės vertės, kiek kainuoja jo darbas. Panaudojus DI tokioms užduotims atlikti neabejotinai pagreitėja darbo tempas ir sumažėja veiklos sąnaudos. Tuo pačiu sumažinama žmogiškųjų klaidų tikimybė. Dirbtinis intelektas išsiskiria tuo, kad jis geba mokytis remdamasis istoriniais duomenimis, surasti bei ištaisyti pasikartojančias klaidas.

Šie metodai diegiami įmonėse, kuriose reikalinga apdoroti didelius duomenų srautus, atlikti skaičiavimus bei numatyti ateinančius veiksmus. Itin plačiai taikomi gamybos srityje, projektų valdyme, logistikoje, kuriose robotizuoti įrengimai ir kompiuterizuotos programos yra neišvengiama kasdienybė.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos