Ką verta žinoti apie priešgaisrines duris?

Paprastai tariant, priešgaisrinės durys išgelbsti gyvybes. Šios specialios durys yra sukurtos taip ir išbandytos, kad kuo ilgiau išlaikytų liepsnų liežuvius. Šios durys pastatą suskirsto į dalis ir atitolina ugnies plitimą iš vienos teritorijos į kitą. Priešgaisrinės durys turi keletą gyvybiškai svarbių saugos funkcijų ir tikrai gaisro metu padeda išgelbėti daugybę gyvybių. Svarbiausios priešgaisrinių durų funkcijos yra:

  • Uždarytos jos sukuria barjerą, kuris sustabdo ugnies plitimą;
  • Atidarytos – suteikia galimybę greitai evakuotis iš įvykio vietos.

Dėl jų svarbos apsaugant gyvybes būtina, kad priešgaisrinės durys būtų reguliariai tikrinamos, dažnumas greičiausiai priklausys nuo daugelio veiksnių, įskaitant durų amžių ir būklę. Taip pat turint komercinį arba ne namų turą, reikia laikytis griežtų taisyklių ir rekomendacijų, užtikrinančių, jog durys atlaikys tam tikrą karštį. Priešgaisrines duris visada turėtų sumontuoti kompetentingas montuotojas, nes tai yra kruopščiai sukurtas priešgaisrinės saugos įtaisas.

Priešgaisrinių durų ypatybės

Štai keletas pagrindinių funkcijų, į kurias reikia atkreipti dėmesį, renkantis duris tiek buitiniam tiek komercinių pastatų naudojimui:

  • Priešgaisrinės durys yra sudarytos iš įvairių komponentų. Pačios durys dažniausiai yra gaminamos iš tvirto medinio rėmo, bet jos dažniausiai yra uždengtos ugniai atspariu stiklu. Šis stiklas turėtų atlaikyti šilumos poveikį atliekant gaisro bandymą mažiausiai 60 minučių, kol bus pasiekta pakankamai aukšta temperatūra;
  • Aplink durų kraštus yra tarpinis tarpiklis, kuris yra skirtas išsiplėsti, kai temperatūra pasiekia daugiau kaip 200 0C, kad tarpai tarp durų ir rėmo būtų užsandarinti;
  • Privačiose patalpose priešgaisrines duris patariama įrengti ten, kur rizika yra didžiausia, pavyzdžiui virtuvėje, arba patalpose, kuriose yra daugiausiai aktyvių elektros prietaisų.

Daugybė mirčių gaisro metu įvyksta ne dėl tiesioginio kontakto su liepsna, o dėl plintančių dūmų poveikio organizmui. Atsižvelgiant į tai derėtų nepamiršti, durų spynos su šaltais dūmų tarpikliais.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos