Kaip impregnuoti medieną?

Mediena jau daugybę metų yra tarp populiariausių medžiagų, naudojamų statybose. Didelę įtaką tam turi šios medžiagos universalumas, pakankamai lengvas apdirbimas ir plati paskirtis. Be to medis pasižymi ir gera garso ir šilumos izoliacija bei suteikia natūralų, jaukų vaizdą. Tačiau nežiūrint į visus savo privalumus, jis turi ir šiokių tokių trūkumų, vienas pagrindinių – tai nedidelis atsparumas išoriniams poveikiams. Tinkamai neapdirbta mediena nemėgsta drėgmės ir dėl kurios joje atsiranda pelėsis, galintis visiškai ją sunaikinti. Be to egzistuoja daugybė kenkėjų, kurie taip pat turi neigiamą poveikį teigiamoms medžio savybėms. Kai kurios medžių rūšys pasižymi šiek tek didesnių atsparumu drėgmei ir kenkėjams, nes savo sudėtyje turi daugiau natūralių aliejų. Tačiau medžiagos, gaminamos iš tokių medžių dažniausiai būna gerokai brangesnės už tas, kurios nepasižymi tokiomis savybėmis.

Sumažinti aukščiau išvardintus medienos trūkumus galima keliasi būdais. Vienas jų – impregnavimas – procesas, kurio pagalba mediena yra apsaugoma nuo kenkėjų ir išorinių poveikių. Yra keli impregnavimo būdai, kai kurie naudojami pramoniniu būdu, kiti tinka ir pavienių medžiagų atsparumo didinimui.

Tarp populiariausių ir dažniausių impregnavimo būdų gali išskirti panardinimą. Šio proceso metu, mediena yra įleidžiama į talpą su tirpalu, kuris įsiskverbia į ją ir taip sukuria apsauginį sluoksnį. Šiuo sluoksnio storis priklauso nuo laiko, kurį mediena yra laikoma panardinta į impregnuojantį tirpalą. Tai nėra sudėtingas procesas ir nereikalauja labai didelių investicijų.

Slėginis impregnavimas – sudėtingesnis ir reikalaujanti specialios įrangos procesas. Jo metu mediena yra talpinama į kamerą, kurioje iš pradžių iš jos yra ištraukiamas oras, o vėliau stipraus slėgio pagalba ertmės yra užpildomos impregnuojančiomis medžiagomis.

Paviršutinis impregnavimas – paprasčiausias, nors ir ne pats efektyviausias būdas, kurio metu medienos impregnantai yra naudojami tiesiog padengti viršutinį medienos sluoksnį. Juos galima naudoti kaip dažus, įtrinant arba purškiant medieną. Šį procesą reikėtų periodiškai kartoti.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos