Kaip išsirinkti šildymo kolektorių?

Kalbant apie namų šildymo sistemą, tai yra pakankamai sudėtingas procesas nieko apie tai neišmanančiam žmogui. Todėl daugelis tokių darbų klausimą tiesiog perduoda profesionalams ir nesivargina sukti dėl to galvos.

Pavyzdžiui, prieš atsakant į klausimą, kaip išsirinkti šildymo kolektorių, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti keletą svarbių dalykų. Vienas iš jų – tai šildymo būdas bei katilo tipas, nes tai yra labai svarbūs faktoriai renkantis šildymo kolektorių savo šildymo sistemai.

Svarbu žinoti, kad šildymo kolektoriai gali būti reguliuojami ir nereguliuojami, skirti radiatoriams, grindiniam šildymui arba kombinuoti. Pastarieji naudojami tuo atveju, kuomet namuose šildymo sistema yra mišri – šildymas radiatoriais kombinuotas su grindiniu šildymu. Be šių, dar svarbu atsižvelgti ir į katilo tipą, kokiu kuru yra šildoma.

Kolektorius gali būti nereguliuojamas ir reguliuojamas. Pastarasis rekomenduojamas ir beveik visais atvejais naudojamas grindinio šildymo sistemai. Jis sureguliuoja atskirų patalpų šilumos paskirstymą skirtingo dydžio patalpose. Nepaisant to, kuris kolektorius yra naudojamas, visi jie gali būti su srauto matuokliu, vadinamuoju debitomačiu, ir be jo. Esant grindinio šildymo sistemai taip pat rekomenduojama naudoti kolektorius su debitomačiu tam, kad būtų galima pasiekti maksimalų šildymo sistemos efektyvumą.

Šildymo kolektoriai turi dar daugiau įvairių niuansų, jie gali būti su siurbliu, su sumaišymo sistema ir be jų. Viskas priklauso vėl gi nuo to, kokia yra šildymo sistema, kokio dydžio, vieno ar dviejų aukštų namas ir pan. Tai labai nedideli įrenginiai, tačiau labai svarbūs ir būtini kiekvienai šildymo sistemai. Bet kuriuo atveju, renkantis tam tikrus įrenginius šildymo sistemai, geriausia kreiptis į šildymo sistemos profesionalus. O esant poreikiui – į šia įranga prekiaujančius pardavėjus, kurie patars ir padės išsirinkti tinkamiausią variantą.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos