Kaip padėti šuniui numesti svorio?

56% šunų turi antsvorio arba yra nutukę, o antsvoris yra susijęs su stulbinančia įvairove sveikatos problemų.

Kalbant apie nutukimo ar net lėtą kilogramų perteklių slinkimą, pirmasis žingsnis yra paprastas supratimas – žinoti, koks turėtų būti jūsų šuns svoris, ir išlaikyti bet kokius svyravimus, atsižvelgti į šunų maistą.

Greitas būdas įvertinti gerą šunų būklę namuose

  1. Ar jūsų šuo turi smėlio laikrodžio formą, kai atsistojate už jų ir žiūrite žemyn?
  2. Ar jie turi juosmenį?
  3. Ar lengvai pajuntate jų šonkaulius?

Jei gaunate tris „ne“, yra didelė tikimybė, kad jūsų šuo turi sulieknėti. Taigi, ką dabar? Čia pateikiami keli veterinarijos gydytojo patvirtinti patarimai, kaip padėti šuniui saugiai atsikratyti kilogramų pertekliaus ir palaikyti juos geros būklės.

Maisto faktorius

Šunims, kaip ir žmonėms, svorio numetimas iš tikrųjų lemia du dalykai: maistas ir mankšta. O šuns savininkui, bandančiam valdyti ar sumažinti savo šuns svorį, kol kas svarbiausia yra maistas.

Svorio metimas prasideda ir baigiasi šunų ir kačių ėdalo dubenėlyje. Svorio metimas žmonėms ir šunims yra 60–70% dietos ir 30–40% fizinio krūvio.

Šunų savininkams, kurie turi aktyvų gyvenimo būdą, lengva pervertinti fizinio aktyvumo įtaką svorio išlaikymui. Taigi, net ir aktyviems šunims svarbu nustatyti aiškias dienos kalorijų normas.

Susitarkite kiek maitinate

Žmonės gali nuspręsti skaičiuoti kalorijas kaip vadovą, ką jie valgo, kai kurie renkasi kitus būdus, tačiau kalbant apie ilgalaikį šuns svorio valdymą, būtina nustatyti konkretų etaloną, kiek pašaro reikia šerti. Tai reiškia, kad reikia nustatyti, kiek kalorijų jūsų šuniui reikia kiekvieną dieną.

Nėra gera idėja remtis šėrimo gairėmis ant vidutinio naminių gyvūnėlių ėdalo pakuotės. Yra daug veiksnių, kurie turės įtakos jūsų šuns mitybos poreikiams, įskaitant veislę, dydį, aktyvumo lygį ir tai, ar jie sterilizuoti, ar kastruoti.

Standartiniai ėdalo maišai jūsų šuniui yra per platūs, todėl daugelis savininkų šeriami per daug, atsižvelgiant į pernelyg gausius ir neaiškius siūlomus porcijų dydžius, paprastai matuojamus puodeliuose ir samteliuose.

Padidinkite fizinį krūvį

Maistas yra pagrindinis dalykas, tačiau nė vienas svorio metimo ar sveikatos priežiūros planas nėra išsamus be fizinio krūvio. Akivaizdžiausias ir svarbiausias jūsų šuns užsiėmimas yra vaikščiojimas.

Reguliarūs pasivaikščiojimai ne tik mankština jūsų šuns kūną, bet ir suteikia svarbią psichinę stimuliaciją bei svarbią galimybę užuosti. Šuns poreikis ar noras vaikščioti priklauso nuo jų veislės ir bendros sveikatos.

Fizinio krūvio norma

Tačiau nors įprasta išmintis sako, kad kai kuriems šunims reikia mažiau mankštos nei kitiems, visi šunys turi judėti.

Nors rekomenduojamas kasdienio fizinio krūvio minimumas yra 20 minučių, du kartus per dieną, daugeliui šunų reikės kur kas daugiau. Daugeliui veislių gera valanda per dieną yra mankšta.

Jei jūsų šuniui reikia numesti svorio, pabandykite padidinti šiuo metu atliekamų pratimų kiekį. Taigi, jei to nėra arba beveik nėra, pradėkite nuo trumpų ėjimo intervalų. Jei jau sportuojate, pabandykite pailginti savo ėjimą ar kitą veiklą 10-20%.

Konsultacija su specialistu

Paklauskite savo veterinaro apie geriausias veiklos rūšis, atsižvelgiant į jūsų augintinio veislę, amžių, lytį ir dabartinę fizinę būklę. Lėtai įveskite naują veiklą, kad nesusižeistumėte.

Jei jūsų šuo nėra apmokytas ar lėtai supažindinamas su tokia veikla, palikite ekstremalias sporto šakas savo savaitgalio valandoms – per energinga ar pasikartojanti veikla gali sukelti jūsų šuniui sąnarių problemų riziką.

Be to, nepamirškite oro sąlygų, pavyzdžiui, kaitrios saulės, jei jūsų veikla yra lauke. Saulė sukuria šilumos smūgio ir apdegusių letenų pagalvėlių potencialą.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme aspektus, susijusius su jūsų šuns svorio numetimu. Nepamirškite, kad labai svarbu yra ne tik sveikai bei tinkamai maitintis, bet taip pat palaikyti augintinio fizinę formą.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis dimedium.lt informacija.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos