Kaip saugiai gabenti siuntas?

Kroviniai ir įvairios siuntos į įvairius pasaulio kampelius keliauja kasdien milžiniškais kiekiais. Ir dažniausiai siųsdami savo siuntinį į kitą šalį, o ypatingai kažką brangaus, jaudinamės, ar siunta sėkmingai pasieks adresatą.

Krovinių gabenimas yra labai sudėtingas ir atsakingas procesas, kurio metu nutinka visokių netikėtų situacijų. Nors kartais teigiama, kad vienas ar kitas transportavimo būdas yra saugesnis, nuo žmogiškosios klaidos apsaugoti negali niekas. Ir tai nebūtinai priklauso nuo vežėjo, pavyzdžiui, už siuntos tinkamą įpakavimą dažnai atsakingas pats siuntėjas. Todėl tam, kad siuntos saugiai nukeliautų iki galutinio taško, būtinas abipusis bendradarbiavimas.

Tačiau bet kokiu atveju, ypač siunčiant labai brangų, trapų daiktą, rekomenduojama pasirūpinti papildoma apsauga. Krovinių draudimas neapsaugo nuo siuntinio sugadinimo ar jo praradimo, tačiau bent iš dalies arba visiškai gali kompensuoti atitinkamai patirtą žalą. Atsakingai darbą dirbančios kompanijos krovinių ir siuntų draudimą laiko kaip abipusio pasitikėjimo ir patikimumo ženklą. Tai reiškia, kad jie įvertina potencialias rizikas ir net neketina vengti atsakomybės, jei kažkas su kroviniu nutiktų. Tačiau tuo pasirūpina ne visos.

Gabenant krovinius sausumos keliais visuomet išlieka nelaimingų atsitikimų tikimybė, tokia, kaip gaisras automobilyje ar avarija kelyje, net krovinio vagystė. Kroviniai gali būti draudžiami nuo visų rizikų, kurios yra išvardintos krovinio draudimo sąraše. Taip pat konkrečiam kroviniui galima įvardinti ir konkrečias rizikas, nuo kurių jis būtų draudžiamas, nepriklausomai nuo transporto rūšies. Gali būti draudžiami tiek sausuma, tiek geležinkeliais ar jūra bei oru transportuojami kroviniai bei siuntos.

Vežant krovinius nuolatos, galima rinktis reguliarų krovinių draudimą, o kitu atveju – vienkartinį. Taip pat galima rinktis padidintos rizikos draudimą ar draudimą be frančizės. Visa tai priklauso nuo individualių kliento poreikių.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos