Kaip teisingai palaikyti burnos higieną?

Burnos higienai bei priežiūrai šiais laikais yra skiriamas ypatingas dėmesys. Yra įvairiausi būdai, kuriuos rekomenduoja odontologai bei ortodontai Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune bei kituose miestuose, kurie padeda palaikyti burnos higieną bei išvengti tokių problemų kaip dantų ėduonis.

Šiame straipsnyje pristatysime pagrindinius aspektus, į kuriuos reikėtų atsižvelgti norint kokybiškai prižiūrėti dantis.

Įdomūs faktai apie dantų valymą

Žmonija pirmuosius dantų šepetėlius pradėjo naudoti dar prieš 1500 metų. Jie atsirado Kinijoje ir buvo padaryti iš bambuko ir įvairiausių gyvūnų kailių. Šiais laikais šepetėliai evoliucionavo ir galima pasidžiaugti, kad mes valomes dantis ne su šepeteliais iš gyvūnų kailių.

Dantų higienos svarbą patvirtina net ilgauodegės makakos, kurios buvo užfiksuotos mokančios savo vaikus valytis dantis. Taip pat įdomus faktas, kad Ciuricho zoologijos sode, buvo pastebėtas zebras, kuris valė dantis plėšriajam hipopotamui.

Ar reikia valyti liežuvį?

Kitas įdomus momentas yra tas, kad liežuvio valymas yra taip pat svarbus visai burnos higienai. Dantų odontologai teigia, kad ant liežuvio esančios baltos apnašos turi daugybę mikrobų.

Jeigu jų reguliariai nešalinti su dantų šepetėlio nugarele, jos gali sukelti labai rimtų neigiamų pasekmių arba net būti uždegimų priežastimi. Tad yra rekomenduojama valyti liežuvį kiekvieną dieną.

Kokia nauda iš tarpdančių valymo?

Valant kiekvieną dieną dantis, po du kartus, neįmanoma garantuoti, kad visi maisto likučiai yra pašalinami iš tarpdančių. Šiame procese yra labai svarbu valyti tarpdančius su specialiu siūlu arba tarpdančių šepetėliu.

Įdomus faktas tai, kad ši procedūra yra rekomenduojama žmonėms ne jaunesniems negu 10 metų, kadangi vaikų dantenos yra gana jautrios ir tai gali sukelti neigiamų padarinių.

Kokia yra burnos skalavimo paskirtis?

Burnos skalavimo skystis taip pat atlieka svarbią rolę burnos priežiūroje. Odontologai bei ortodontai rekomenduoja po dantų valymo, visada pasinaudoti burnos skalavimo skysčiu, kuris turi gydomąsias savybes.

Įdomu tai, kad tokio pobūdžio skystį galima net pačiam pasigaminti namuose, tam neprireiks daug laiko, o rezultatas Jus nustebins. Šis skystis padės nuraminti dantenas, o kai kuriais atvejais net mažina dantenų uždegimą.

Ar sveika yra naudoti becukrę kramtomąją gumą?

Kitas įdomus bei naudingas dalykas, kurį rekomenduoja tiek odontologai, tiek ortodontai tai becukrė kramtomoji guma.

Ją reikėtų visada turėti su savimi, kadangi tuo atveju jeigu nėra galimybės išsivalyti dantų arba pasinaudoti skalavimo skysčių, becukrė kramtomoji guma pagelbės Jus. Gali pasirodyti, kad ji neatneša jokios naudos, bet, iš tikrųjų, ji skatina seilių išsiskyrimą, kurios vėliau išvalo burnos ertmę.

Taip pat reikia pabrėžti, kad šios gumos naudojimas nepakeičia dantų pastos ir šepetėlio naudojimo, tai tik priemonė, kuri gali pagelbėti esant butinybei.

Apibendrinimas
Taigi, straipsnyje aptarėme kaip reikėtų prižiūrėti dantis bei laikytis burnos higienos. Tai svarbūs momentai, kuriais vadovaudamiesi, Jūs galėsite pamiršti apie problemas, susijusias su burnos higieną.

Daugiau apie odontologiją galite sužinoti – dentes.lt

Naujausi įrašai

Panašios naujienos