Kam reikalingi slėgio jutikliai?

Ar jūs vairuojate naują automobilį? Jei taip, tikėtina esate matę prietaisų skydelyje šviečiantį simbolį – padangą ir šauktuką. Šį signalą jums siunčia slėgio jutiklis įmontuotas vienoje iš padangų pranešdamas kad oro kiekis yra nepakankamas ir turite patikrinti padangą. Tuomet skubate į degalinę prisipūsti rato, ten yra oro kompresorius su įmontuotu slėgio matuokliu. Tai tik paprastas pavyzdys kas yra ir ką daro slėgio jutikliai. Be automobilių pramonės slėgio jutikliai naudojami pačiose įvairiausiose srityse. Sensorių dėka žmogus, gamybiniai ir kiti procesai gauną informaciją realiu laiku ir gali reaguoti į pokyčius, todėl tam kad geriau susigaudytumėte kas vyksta, labai svarbus turėti kuo daugiau skirtingus parametrus matuojančių sensorių.

Slėgio jutikliai naudojami visur kur reikia matuosite oro, dujų, skysčių slėgį. Tai gali būti vamzdžiuose, filtruose, talpose, įėjimo ir išėjimo kanaluose esančios medžiagos slėgiui matuoti. Priklausomai nuo to kur įmontuotas slėgio jutiklis, padidėjus slėgiui vienoje vietoje, mes žinome kur slėgis padidėjo ar sumažėjo ir kokios priežastys tai lėmė.

Dažniausiai ką žmonės nori stebėti slėgio jutiklių pagalba tai vienodą slėgi. Pavyzdžiui ligoninėse užtikrinant deguonies ir kitų skysčių tiekimą labai svarbu, kad nebūtų jokių tiekimo svyravimų ar sutrikimų. Tas pats ir namo šildymo sistemoje, užpildžius šildymo sistemą vandeniu arba antifrizu, reikia nuolat stebėti, kad slėgis išsilaikytų tame pačiame lygyje. Jei mato, kad rodyklė palaipsniui leidžiasi žemyn, tai jau yra signalas, kad sistema tapo nesandari ir reikia ieškoti vamzdynuose ar sujungimuose plyšio.

Dar viena sritis kurio gelbsti slėgio jutikliai tai yra skysčių kiekio apskaičiavimas. Slėgio jutiklis įmontuotas talpoje padeda nustatyti koks kiekis skysčio yra talpoje. Tam tikslui jutiklį montuojame apačioje ir pagal hidrostatinį slėgį žinome koks yra medžiagos kiekis ir tankis.

Naujausi slėgio sensoriai turi bevielį ryšį ir gali būti montuojami visiškai be laidų. Maitinimui naudojamos baterijos ir jie nereikalauja jokios priežiūros net keletą metų. Karštis, vanduo ir purvas yra pagrindiniai veiksniai kurie gali įtakoti slėgio sensorių darbą todėl kiekvienai aplikacijai reikia pasirinkti tinkamo tipo jutiklius.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos