Kodėl verta įsirengti šilumos siurblį?

Jau daugiau kaip dešimtmetis, kai šalia klasikinių autonominių šildymo įrenginių, naudojančių elektrą, dujas ar kietąjį kurą, yra siūlomi efektyvūs šilumos siurbliai. Tai yra įrenginiai, kurių veikimo principas yra atvirkščias įprastiems šaldytuvams, ir kurie geba išnaudoti lauke esančio oro šilumą, patalpų apšildymui. Tai yra labai taupūs įrenginiai, pirmiausia dėl to, kad patys negeneruoja šilumos, o energija naudoja tik išgaunamos šilumos sistemos viduje. Nors daugeliui šis būdas vis dar kelia daug klausimų, kasmet vis daugiau vartotojų atranda jo pranašumus.

Tai kodėl gi verta rinktis šilumos siurblį, vietoje įprasto katilo ar židinio? Pastarieji neabejotinai turi savo pliusų ir dažniausiai kainuoja pigiau nei pavyzdžiui šilumos siurbliai oras vanduo, kaina visgi neturėtų būti vieninteliu pasirinkimo kriterijumi. Už jos slepiasi daugybė kitų pranašumų, kuriais negali pasigirti klasikiniai šildymo įrenginiai. Aukštas efektyvumas yra neabejotinai pagrindinis jų. Šilumos siurbliuose nėra naudojamas joks kuras, tad iš esmės šilumai išgauti jie neišnaudoja jokių resursų. Tačiau tam, kad gaunama šiluma būtų perduota tolimesniam šilumnešiui – vandeniui, sistemai reikia elektros energijos. Tačiau jei palygintume energijos sąnaudas su išgaunama, suprasime, kad panašiu efektyvumu negali pasigirti jokie katilai, net ir dujiniai.

Kitas dalykas, kuris neabejotinai pabrėžia šilumos siurblių naudą yra jų saugumas. Tokia sistema nenaudoja kokių sprogių, ar pavojingų medžiagų, joje nevyksta degimo procesai tad ir rizika yra praktiškai nulinė. Taigi net ir atsiradus nesandarumams, blogiausia kas gali įvykti tai, kad sistema praradinės naudingą energiją. Žinoma verta pabrėžti ir ekologišką tokio šildymo būdo pusę. Šilumos siurbliai neišmeta į aplinką jokių kenksmingų dalelių ir kaip jau buvo minėta nereikalauja jokio kuro naudojimo, taip prisidedant prie planetos išsaugojimo.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos