Kur kreiptis pagalbos sergant vėžiu?

Vėžys paveikia milijonus žmonių visame pasaulyje. Tačiau yra daugybė išteklių ir širdies vadovaujamų ne pelno organizacijų, sukurtų padėti vėžiu sergantiems pacientams įveikti vėžį ir atgauti savo sveikatą.

Kai kažkas pažįstamas gauna vėžio diagnozę, norite padėti. Bet kaip? Užuot klausę, ką galite padaryti, kad padėtumėte, paprastai geriau rasti konkretų būdą palaikyti savo draugą ar mylimąjį ir tai padaryti. Kai kurie žmonės gali nesijausti prašydami pagalbos, arba sąrašas dalykų, kuriems reikia pagalbos, gali pasirodyti per ilgas ir didžiulis. Bet ką jūs galite padaryti, kas iš tikrųjų bus naudinga?  Kokie pasiūlymai vis gi gali būti naudingi. Pasirūpinkite maisto prekių pirkimu arba užsisakykite maisto produktus ir pristatykite juos. Padėkite išlaikyti jų namų ūkį. Gaminkite maistą, valykite, pjaukite veją, skalbkite skalbinius ir (arba) indus, įsitikinkite, kad sumokėtos sąskaitos, aprenkite vaikus mokyklai, vedžiokite šunį ir atlikite visus dalykus, kuriuos paprastai atliktų vėžiu gydomas asmuo.  Atsineškite puodelį arbatos ar kavos ir užsukite apsilankyti. Tiesiog nepamirškite, kad vėžiu sergantys pacientai dažnai kovoja su nuovargiu, todėl neužsibūkite per ilgai – nebent jie paprašys jūsų pabūti ilgiau. Duokite pertrauką pagrindiniam slaugytojui. Nueikite į gydytojo paskyrimus globėjo vietoje, padėkite vaikams ar naminiams gyvūnams, organizuokite vaistus arba išsiųskite paciento sutuoktinį, tėvą ar vaiką masažui ar nakčiai ar savaitgaliui atsipalaiduoti. Tai gali palengvinti slaugytojo stresą ir suteikti jam energijos tęsti. Nuvarykite pacientą į susitikimus. Kai baigsis gydymas, nuvarykite juos į patikrinimus ir nuskaitymus. Jie gali to neparodyti, tačiau vėžiu sergantys pacientai dažnai nerimauja dėl šių paskyrimų net praėjus metams po gydymo. Draugiškas veidas ir žmogus, su kuriuo galima pasikalbėti, gali labai pasikeisti.

Šiai dienai yra sukurta nemažai labdaros ir paramos fondų, kur gali kreiptis vėžiu sergantys asmenys. Tokios įstaigos teikia ne tik finansinę paramą, bet ir moralinę.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos