Pagrindiniai verslo finansavimo šaltiniai

Net ir perspektyvioms bei daug žadančioms verslo idėjoms įgyvendinti, reikia pakankamai pinigų, todėl vienas svarbiausių pradedančio verslininko uždavinių – tai verslo pradžios finansavimo užtikrinimas. Verslo aplinka yra itin dinamiška ir nuolat kintanti, todėl situacijų, kuomet finansavimo reikia „čia ir dabar“, gali kilti nuolat. Būtent todėl pradedančiam verslininkui reikėtų žinoti kuo daugiau galimų jo verslo finansavimo šaltinių. Taigi, šiame straipsnyje, trumpai apžvelgsime pagrindinius verslo finansavimo šaltinius, apie kuriuos privalo žinoti visi jaunieji verslininkai.

Kaip finansuoti nuosavą verslą?

Iš esmės, naują verslą galima finansuoti asmeninėmis lėšomis arba ieškoti išorinio finansavimo. Asmeninės lėšos – tai dažniausiai naudojamas verslo pradžios finansavimo šaltinis. Pradėti verslą asmeninėmis lėšomis labai patogu tuomet, kai verslo pradžiai nereikalingas didelis finansavimas ar tiesiog norima išbandyti savo verslo idėją. Finansuodamas verslą savomis lėšomis, verslininkas gali pats kontroliuoti visus finansinius srautus ir verslo vystymosi tempą.

Kita vertus, norint savo verslą plėsti, neišvengiamai susidursite su išorinio finansavimo poreikiu. Šiuo atveju, labai svarbu atsižvelgti į jūsų verslo specifiką, poreikius bei pasirinkti tinkamą išorinio verslo finansavimo būdą. Šiuo metu, Lietuvoje galite rasti tokius išorinius verslo finansavimo šaltinius:

  • Bankai ir kredito unijos – finansavimas dažniausiai teikiamas stambioms ir ilgą laiką rinkoje veikiančioms įmonėms.
  • Rizikos kapitalo fondai – finansuojamos inovatyvios ir perspektyvios verslo idėjos, turinčios greito augimo perspektyvas.
  • Verslo angelai – privatūs investuotojai, skiriantys finansavimą ir savo žinias jauniems ir perspektyviems verslams pradėti ir plėtoti.
  • Faktoringas – finansinė paslauga, kuomet yra iš anksto apmokamos įmonės išrašomos sąskaitos ir užtikrinamas nuolatinis apyvartinių lėšų srautas.
  • Parama naujam verslui – nesenai įkurti verslai arba perspektyvios verslo idėjos, gali pasinaudoti įvairiomis paramos jaunam verslui galimybėmis.
  • Verslo paskolų bendrovės – suteikiamos verslo paskolos su asmenine verslo savininko garantija arba įkeičiant turtą.

Kaip pasirinkti tinkamiausią finansavimo būdą?

Pirma reikėtų žinoti, jog naujos ir nesenai savo veiklą pradėjusios įmonės, paprastai negali gauti finansavimo iš banko ar kredito unijų, kadangi dar neturi pakankamo kapitalo užstatui ir laikomos per daug rizikingomis. Būtent todėl, jaunam verslui finansuoti, reikėtų dairytis alternatyvių finansavimo galimybių. Pavyzdžiui, turint perspektyvią bei inovatyvią verslo idėją, galima bandyti pritraukti verslo angelų ar rizikos kapitalo fondų dėmesį. Nedidelei jau veikiančio verslo plėtrai, galima pabandyti naudotis verslo paskolų arba faktoringo bendrovių teikiamų paslaugų deriniu. Na, o smulkaus ir vidutinio verslo įmonės, vykdančios remiamas veiklas, taip pat gali pabandyti pasinaudoti paramos verslui galimybėmis.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos