Paskolos iš žmonių Lietuvoje gaunamos žymiai sunkiau

Jeigu galvojate, kad paskolos iš žmonių išduodamos paprastai ir lengviau nei kredito įstaigose, tai tiesiog esate klaidingai informuoti. Paskolas paprasti fiziniai asmenys dažniausiai teikia per tarpininkus. Tie tarpininkai yra vadinami sutelktinio finansavimo platformomis. Pabandykite pateikti paraišką kurioje nors platformoje ir pamatysite, jog ten nėra viskas taip paprasta kaip atrodo. Tokiose platformose galioja standartinės skolinimosi taisyklės. Tai reiškia, kad kredito paraiškos pateikimo jūs tikrai neišvengsite, o taip pat nepavyks išvengti ir kreditingumo įvertinimo procedūros. Lietuvoje gauti kreditą jau nebėra taip paprasta, nes dabar visiems finansų rinkos dalyviams taikomi įvairūs reikalavimai dėl paskolų išdavimo ir klientų pasirinkimo.

Paskolos iš žmonių gaunamos ne lengviau, o kaip tik sunkiau.

Jeigu jums kažkas sakė, kad skolintis iš žmonių apsimoka labiau, nes neva galima gauti kreditą žymiai lengviau, tai ko gero buvote neteisingai informuoti. Skolintis iš žmonių kaip tik yra sudėtingiau, nes šie asmenys skolina savo asmeninius pinigus, o juk logiška, kad jie nori juos apsaugoti. Lengviau pasiskolinti būtų nebent iš privačių kreditorių, kurie kreditus išduoda be tarpininkų, bet ir tai dar galima abejoti ar ir šie asmenys išduos paskolas lengvai. Visiems ieškantiems paskolų tarp paprastų žmonių, pirmiausia reikia suprasti, kad kreditingumo patikrinimas visur yra privalomas.

Jeigu kreditorius, nesvarbu – privatus ar ne, netikrina kliento kreditingumo, vadinasi jo laukia priežiūros institucijų taikomos baudos ir dėmesys. Tokie kreditoriai baudas gauna už tai, jog aplaidžiai vertina kreditingumą arba kai visai jo netikrina. Baudų dydis yra milžiniškas, todėl nei vienam paskolų teikėjui nekyla noras daryti kažkokias išimtis klientams.

Visiems, kam reikia paskolos iš žmonių, pirmiau siūloma įvertinti savo galimybes.

Kartais kai kurie asmenys pervertina savo gebėjimą laiku vykdyti įsipareigojimus, todėl jeigu nenorite be reikalo gaišti laiką, tai tiesiog paskaičiuokite kokią pajamų dalį galėtumėte skirti įmokų mokėjimui. Jeigu tai būtų labai maža suma, tai tiesiog skolintis net neverta, nes kiekvienas kreditorius irgi apskaičiuos jūsų pajamų ir išlaidų santykį. Taip pat verta pabrėžti, kad turintys daug įsipareigojimų kitoms kredito įstaigoms paskolas gauna daug sunkiau, jeigu pajamos yra labai ribotos.

Naujausi įrašai

Panašios naujienos